Realizace zateplení chytrou stříkanou izolační pěnou provádíme po celém území ČESKÉ REPUBLIKY a Slovenska ✓

IZOLACE / ZATEPLENÍ / STŘECHY STŘÍKANOU PUR PĚNOU

Izolace střechy

Izolace a zateplení střechy pur pěnou se provádí dvěma způsoby – zevnitř, nebo zvenku. Na tuto formu zateplení lze získat i dotace od státu. Námi používané izolační pur pěny splňují veškeré certifikované evropské normy a jsou zařazeny v dotačním programu Nová zelená úsporám.

Špatně zateplenou střechou uniká velké množství tepla, které se projeví na účtech za energie. Nejlepší variantou, jak tomu předejít je zateplení střechy.

Nejvíce tepla uniká „mezi krovy“, jelikož teplo stoupá nahoru. Proto je zateplení pur pěnou a izolace střechy nejúčinnější varianta zateplení. To oceníte celý rok, protože izolace / zateplení střechy v zimním období brání únikům tepla a v létě zamezí přehřívání podkroví.

Výhody zateplení střechy:

- Příjemná teplota v podkroví celý rok
- Výrazná úspora nákladů na vytápění, či klimatizaci prostoru
- Možnost využití obytného prostoru pod střechou

Kvalitní izolace / zateplení střechy stříkanou izolační pěnou je základním kamenem pro dlouhotrvající životnost izolace střech.

Čím tedy zateplit?

V dnešní době máme na výběr z více možností. Vše by se mělo odvíjet od toho, jaký dům zateplujeme (např. jak je starý, s vyšší vlhkostí), a co přesně od zateplení čekáme.

Na zateplení střechy se používá často také např. minerální izolace. Zatímco z hlediska tepelné izolace je podobná s polystyrenem, minerální vlna jej překonává ve schopnosti lépe tlumit hluk.

Pro zateplení a izolaci plochých střech se často používá pěnový polystyren - EPS, nebo extrudovaný polystyren - XPS. Jeho předností je pevnost a nižší hmotnost ve srovnání s minerální vatou.

Naše stříkané izolační PUR pěny ale dosahují špičkových vlastností, co se týče tepelné izolace. Přilnou k jakémukoliv povrchu (plech, beton, difuzní fólie, dřevo) a oproti vatě, nebo polystyrenu vyplní prostor bez jakýchkoliv tepelných mostů. Navíc se dostanou i do všech špatně přístupných míst. Nemusíte se bát sesedání jako u minerální vaty. Stříkaná pěna neřídne, nesedá a její životnost se rovná životnosti stavby.

Ukázka zateplení a izolace střechy vysoce efektivní stříkanou izolací:

Zateplení šikmé střechy zvenku

První možností, jak zateplit střechu je nadkrokevní izolace (izolace střechy zvenku).

Výhody této izolace jsou:

  • Žádné zásahy v interiéru.
  • Účinně eliminuje tepelné i akustické mosty.
  • Umožňuje bezproblémovou instalaci parozábrany.
  • Nezakryje krovy
  • Nezmenší prostor půdy

Hlavní nevýhodou této formy izolace je to, že musíte sundat střešní krytinu. Navíc se tato forma izolace nedá provádět za každého počasí – nesmí pršet, což může být komplikované pro plánování.


Zateplení střechy zevnitř

Nejběžnější způsob zateplení a izolace střechy představuje mezikrokevní / podkrokevní izolaci. Jednou z hlavních výhod zateplení z interiéru je vyhnutí se nutnosti odstranění střešní krytiny. Naše stříkaná pěna se může aplikovat přímo „mezi krokve“ na difuzní fólii, nebo dřevěný záklop.

Jakou tloušťku stříkané izolace zvolit?

Norma ČSN 73 0540-2 určuje tloušťku 260 mm pro klasické domy. U pasivních domů je to 260–350 mm. Tento parametr byste neměli podcenit. Tloušťka izolace totiž rozhoduje o Vašich nákladech na dlouhou dobu. Pokud není síla dostatečná, zateplení / izolace nemusí správně fungovat.

Ukázka zateplení a izolace střechy zevnitř vysoce efektivní stříkanou izolací:

Cena zateplení střechy m2, m3

Cena, kterou za izolaci zaplatíte, záleží na spoustě věcí. Cenu u nás neovlivňuje skladba konstrukce, sklon ani členitost střechy. Cena za stříkanou izolaci se udává v m2, nebo m3. Po vyplnění Vaší nezávazné poptávky, ve které zadáte přibližnou plochu a požadovanou sílu izolace Vám rádi zašleme předběžnou cenovou kalkulaci a technický list dané pěny.

Dotační program Nová zelená úsporám také přispívá na zateplení / izolaci rodinných domů pur pěnou. Konkrétní výše dotace závisí na zateplované ploše a také na energetických parametrech, kterých se podaří dosáhnout.

Princip stříkaných izolačních pěn

Chytré pur pěny nejsou žádným novým materiálem, poprvé se ve stavebnictví začaly používat již v 60. letech 20. století ve Spojených státech amerických. Díky svým skvělým izolačním vlastnostem – se součinitelem tepelné vodivosti až λ = 0,027 W/m neměly (a vlastně dodnes nemají) konkurenci (tato hodnota je asi dvakrát lepší, než minerální vata).

Principem technologie stříkané chytré pur pěny je proces, který zahrnuje spojení dvou kapalných složek (A+B) na požadovaný povrch nástřikem. Jakmile se směs dostane do kontaktu s povrchem, podstoupí okamžitou reakci. Přechází z kapalné formy do tuhého stavu tak, že vznikající polyuretan mnohonásobně nabývá na objemu a dokonale se přizpůsobuje tvaru povrchu. Při aplikaci PUR pěny dochází k úplnému vyplnění aplikovaného prostoru včetně špatně přístupných detailů - rohy, špičky. Stříkaná izolace vytváří krustu bez tepelných mostů, která „obalí“ vše, co jí stojí v cestě.

Typy pur pěn

Stříkané izolační pěny se dělí na dva typy: měkkou a tvrdou pur pěnu.

Měkká stříkaná pěna je nejčastějším typem stříkané izolace. Doporučujeme ji na zateplení střech, stropů, půdy, izolaci podkroví, zateplení dřevostaveb – tzn. do všech otevřených stavebních konstrukcí, kde je nutné, aby byl splněn požadavek na paropropustnou tepelnou izolaci.
Měkká pur pěna má otevřenou buněčnou strukturu. Vytváří tedy dokonalou tepelnou i zvukovou akustickou izolaci.
Měkká chytrá pur pěna má vynikající přilnavost k široké škále stavebních materiálů.

Používá se i ke dřevu, které neustále pracuje. Pěna dřevo zcela neuzavře, takže i po aplikaci stříkané izolace může dál přirozeně pracovat.

Tvrdá stříkaná pěna má uzavřenou buněčnou strukturu, vlhkost jí tedy neprojde a své uplatnění nachází na místech, kde vlhkost do konstrukce pouštět nechceme. Například při izolaci základů kolem domu, izolaci podlahy, ploché střechy nebo i izolaci stropů sklepa.

Tvrdá pěna má uzavřenou buněčnou strukturou a tím pádem působí jako zábrana, takže je ideální volbou pro zamezení pronikání vlhkosti. Najde uplatnění při izolaci různých částí budov, jako jsou základy, ploché střechy, podlahy a dokonce i stropy suterénu.

Výhody zateplení střechy chytrou pur pěnou

  • celoplošná bezespárá izolace, utěsnění složitě tvarovaných povrchů
  • nízká hmotnost (velmi vhodné pro zateplení střešních konstrukcí)
  • perfektní přilnavost k jakémukoliv povrchu
  • dokonalá tepelná izolace bez jakýchkoliv tepelných mostů
  • vysoká rychlost aplikace (cca 150 m2 denně)
  • životnost pěny = životnost stavby
  • zdravotní nezávadnost, recyklovatelnost
  • zvuková izolace – stříkaná izolace působí i jako akustická pěna

DOTACE NA ZATEPLENÍ DOMU - Oprav dům po babičce

Dotace na zateplení domu

Naše pur pěny splňují certifikované evropské normy a jsou v dotačním programu Nová Zelená úsporám Light a také v dotačním programu “OPRAV DŮM PO BABIČCE”.
Najdete nás v seznamu odborných firem Nová zelená úsporám zde:
novazelenausporam.cz/
specialista/14734



Aplikujeme kvalitní Německou a Španělskou stříkanou izolační pěnu za nejlepší cenu

Oddělovač

PROČ SI VYBRAT NAŠÍ STŘÍKANOU IZOLAČNÍ PĚNU?

Naše stříkaná izolační pěna má řadu vynikajících vlastností,
díky kterým se stává jedničkou na trhu mezi dostupnými izolačními materiály.

✓ Dokonalé utěsnění beze spár a mezer - za jeden den!

✓ Stříkaná pěna je odolná proti hlodavcům, nesedá, neřídne, neplesniví

✓ Stříkaná pur pěna v zimě hřeje, ale v létě chladí

✓ Životnost stříkané pěny = životnost stavby

✓ Díky naší stříkané izolaci snížíme náklady na vytápění až o 50%

Oddělovač

Dokonalá stříkaná izolace - SUPERIZOLACE - kvalitní zateplení stříkanou izolační pěnou

SPOČÍTAT CENU STŘÍKANÉ IZOLACE


Ukázky naší práce - Stříkaná pěnová PUR izolace